Ana SayfaKurumsalÜrünlerimizReferanslarımızHabelerResimlerİletişim Bilgileri
 
Ayla İnan Öğrenci Yurdunun Temeli Atıldı.

 İnanlar’ın kurduğu MİKEV (Mimar Sinan Kültür ve Eğitim Vakfı) tarafından yapımına 2010 ortasında başlanan Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, 2011 yılının başlarında kapılarını açıyor...
 

'Doğu'da bir Dünya Üniversitesi' olma yolunda hızla ilerleyen Erzincan Üniversitesi'ndeki nüfusu gittikçe artan öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla planlanan Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, tamamlanma aşamasına geldi. Ocak ayı içerisinde tamamlanması planlanan yurt, üniversitenin Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Hastanesi'nin yer aldığı kampus alanına yaklaşık 500 metre mesafede bulunuyor.
AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, AK parti Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Necmettin Ünal ve Erzincan Üniversite Vakfı üyeleri yapımı tamamlanma aşamasına gelen Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nu gezerek, yüklenici firma yetkilisi Ayhan Selçuk'tan bilgi aldılar.
MODERN STANDARTLARA UYGUN OLARAK YAPILIYOR…
Yunus Emre Mahallesi Kredi Yurtlar bölgesinde tamamlanmak üzere olan yurt, 4 bin 375 metre kare alana sahip olup, bodrum ve çatı katı dahil olmak üzere toplam 5 kattan oluşuyor. Yurdun 160 öğrenci yatak, 22 rehber öğretmen kapasitesi mevcut. Her odada 3 öğrencinin barınacağı yurt binasında wc, duş ve mutfak bulunuyor. Her katta yer alan çalışma salonlarının yanı sıra çatı katında misafirhaneler ile konferans salonları bulunmakta. Yurt, 180 kişilik yemekhane, çamaşırhane, internet salonu, spor odası, büfe, kantin gibi kapalı sosyal alanlar ve basketbol sahası gibi açık sosyal alanlar ile öğrenci sosyal yaşamını da destekleyici nitelikte. Kampus alanında yeni açılan üniversite hastanesinden dolayı, kampus çevresindeki konut fiyatlarının yükseleceği de göz önüne alınırsa, Ayla İnan yurdunun, bu bölgede öğrencilerin en önemli ihtiyacına yanıt vereceği düşünülmekte. Ayrıca kampusta bulunan ancak çevre konutlarda bulunmayan doğalgaz hattı da yurt binasına taşınacağından, öğrenciler için önemli bir ayrıcalık sağlanmış olacak.

ÖĞRENCİLER İÇİN HUZURLU BARINMA MEKANI OLUŞTURULUYOR…
Yurdu gezen davetlilere Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunun, öğrencilerin huzur, mutluluk ve sağlıkla barınmalarının yanı sıra güvenliklerini de en üst düzeyde sağlamak üzere planlandığını ifade eden yüklenici firma yetkilisi Ayhan Selçuk, "Yurt, deprem yönetmeliği ve ülkemizde yürürlükte olan TSE şartnameleri esas alınarak yapıldı. Yapı taşıyıcı sistemi betonarme perde ve kolon, asmolen döşeme, çelik çatı ve radye jeneral temel. Yangın merdivenleri çelik olarak tasarlandı. Binada ayrıca yangın algılama ve uyarı kapalı devre güvenlik kameraları gibi öğrencilerin güvenliği sağlanacak önlemler bulunuyor. Yurtta, herhangi bir ayrım yapılmaksızın objektif kriterler çerçevesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler barındırılacak. Yurt faaliyetinde kesinlikle kar amacı güdülmediğinden yurdun giderleri vakfın desteklediği burslarla sağlanacak. Yaklaşık 3 milyon TL'ye mal olacak" dedi.
SIRADA TERZİ BABA KOLEJİ VAR…
Mimar Sinan Kültür ve Eğitim Vakfı, Erzincan'a kolej açıyor. 2011 yılında inşaatına başlanacak Terzi Baba Koleji'nin, kreş, ilköğretim ve lise olarak hizmet vermesi planlanıyor. Bu projede diğer MİKEV projeleri gibi bölge insanına hizmet götürmeyi amaçlıyor.
Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı, İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Vakfın sosyal amaçlı projelerinin kendileri için çok büyük önem taşıdığını, İnanlar olarak halkın refahını gözeten bu tarz projeleri gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini belirtti.
  
 
   
 

Ayhan Pen Pvc Kapı ve Pencere Sistemleri
Tüm hakları Saklıdır.İzinsiz Kullanılmaz © 2011
Tasarım ve Programlama
www.emrahercan.com