Ana SayfaKurumsalÜrünlerimizReferanslarımızHabelerResimlerİletişim Bilgileri
 
Ayla İnan Öğrenci Yurdu Hizmete Açıldı.
Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı (MİKEV)'in Erzincan’da inşa ettiği Ayla İnan Öğrenci Yurdu’nun açılışı yapıldı, Terzi Baba İlköğretim Okulu ve Vehbi Hayyat Koleji’nin temeli atıldı.

Erzincan Üniversitesi'nin gelişimine katkıda bulunmak için hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan yatırımlar düzenlenen törenler ile hizmete açılıyor. Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı’nın (MİKEV) Erzincan’da inşa ettiği Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun açılışı ve Terzi Baba İlköğretim Okulu ve Vehbi Hayyat Koleji’nin temel atma törenleri gerçekleştirildi. MİKEV ve İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan memleketi Erzincan’a böyle eserler kazandırdıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
 

Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun açılışı ve Terzi Baba İlköğretim Okulu ve Vehbi Hayyat Koleji’nin temel atma törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve çok sayıda davetli katıldı.Ayla İnan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu toplantı salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. MİKEV ve İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan törende yaptığı konuşmada, 1996 yılında mimar Sinan Vakfı’nın temellerini attıklarını ve kurdukları ilk vakfın adının Son Çağrı Vakfı olduğunu vurgulayarak, “Son Çağrı Vakfı, garip guraba, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtmak amacıyla kurduk. 1996 yılında faaliyetini sürdürdüğümüz vakfı kapandı ve Daha sonra mimar Sinan Vakfı’nı kurduk ve bu alanda çalışmalara başladık. Sultanbeyli’de bir yurt binası inşa ettik. Aşevi yaptık. Sağlık ocağı yaptık. Daha sonra Terzibaba Hazretlerinin emirleri üzerine Erzincan’a geldik ve biz burada da bu yatırımı yaptık. Aynı zamanda Terzibaba Hazretlerinin adına da bir kolejin temelini attık. Çok mutluyuz." dedi.

Erzincan'ın çok değişik güzelliklere gebe bir şehir olduğunu ifade eden Serdar İnan, "Hızlı tren geliyor, havaalanı terminal binamız açıldı. Erzincan ismine layık bir yer haline gelmeye başlıyor." şeklinde konuştu.

Vakıf adına Eyüp Sultan’da bir mekan satın aldıklarına değinen İnan, sözlerine şöyle devam etti: "Orda da bu hizmetlerimize devam etmeye çalışıyoruz. Şu an içerisinde bulunduğumuz 4 bin 375 metre karelik alanda, 250 kişi kapasiteli bir yurdu Rabbim bize lütfetti. Erzincan’ımıza kazandırıyoruz ve Erzincan’ımıza hayırlı olsun. Kolejinde temelini attık ve 1.5 yıl içerisinde açmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayla İnan Yüksek Öğremin Öğrenci Yurdu’nun Mimarı Ümit Özker, yapılan yurdun 220 kişi yatak kapasiteli ve 250 kişilik yemek kapasitesine, 4 bin 375 metre kare alana sahip olduğunu kaydetti. Toplam 5 kattan oluşan yurdun her odasında 3 öğrenci barınacağını belirten Özker, yurt binasında wc, duş ve mutfak bulunduğunu, her katta yer alan çalışma salonlarının yanı sıra çatı katında misafirhaneler ve konferans salonları tesis edildiğini belirtti. Özker, ayrıca yurtta çamaşırhane, internet salonu, spor odası, büfe, kantin gibi kapalı sosyal alanlar ve basketbol sahası gibi açık sosyal alanlar ile öğrenci sosyal yaşamına da destekleyici olduğunu ifade etti.
Açılış töreninde yurt müteahhidi Ayhan Selçuk ve Yurt İşletmecisi Ümit Sudaş konuşma yaptı.Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bu tarz eserlerin Erzincan’a kazandırılmasında önemli destekleri bulunan hayırseverlere teşekkür etti. Yıldırım, Erzincan’ın her alanda son yıllarda gelişme kat ettiğini ve bu gelişime hayırseverlerin katkılarının da artarak devam ettiğini vurguladı. MİKEV ve İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan’a yaptığı ve yapacağı eserlerden dolayı teşekkür eden Bakan Binali Yıldırım, Erzincan’ın artık tersine göç almaya başladığını ve Erzincan’ın birçok özelliği ile yatırımcıların ve turizmcilerin dikkatini çekmeye başladığını belirtti.
Bakan Yıldırım, “Erzincan birkaç senedir öz güven kazanmaya başladı. Biz artık başarırız demeye başladı. Erzincanlı geleceğe umutla bakıyor. Erzincan’a yatırım yapmak için, Erzincan’ın geleceğine yatırım yapmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu yatırımlar karşılığını vermeye başladı. Üniversite üç sene içinde çok hızlı büyüyerek Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girdi. Gelen öğrencilerin iyi şartlarda barınması için çaba sarf ediliyor. Toplam Erzincan’da 3 bin 700 yatak kapasitesi yurt vardır. 2 tanede yeni yurt yapılacak. Bunlarla da yine yetmiyor. Bu yapılan iş çok önemli bir iştir. Bu yatırımlar çok daha faydalı yatırımdır. Bu insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırım nesilden nesile gidecek yatırımdır. Bu sebeple MİKEV Vakfını kutluyoruz. Bunu bir ibadet halinde yerinde getirmeleri bizi daha çok gururlandırıyor. Erzincan’ın manevi mimarı Terzibaba’nın torunlarına da böyle güzel işler yakışır.” açıklamasında bulundu.

  
 
   
 

Ayhan Pen Pvc Kapı ve Pencere Sistemleri
Tüm hakları Saklıdır.İzinsiz Kullanılmaz © 2011
Tasarım ve Programlama
www.emrahercan.com